10 szokatlan karácsonyi hagyomány a nagyvilágból.
Ausztria
December 5.-én Szent Miklós nap előestéjén ünneplik a Krampusz Night Ausztriában és Európa más részein is. Az emberek Krampusz ruhákba öltöznek és járják az utcákat. A krampusz, a mikulás gonosz ikertestvére, akinek feladata, hogy megbüntesse azokat a gyerekeket, akik rosszul viselkedtek az évben.
Japán
A karácsonyi ünnep Ázsiában, általában magába foglalja a nyugati hagyományokat, de Japánban e hagyományok leginkább a kereskedelmi érdekeket szolgálják. Az ünnepen különös hangsúlyt fektetnek a romantikus szerelemre, így a nap nagy részét a kedvesükkel, házastársukkal töltik. A pékségekben karácsonyi süteményeket vesznek, vagy beülnek a KFC –be. A hagyományos karácsonyi lakoma a gyorséttermekben kapható sült csirke.
Hollandia
A Zwarte Piet, vagyis a Fekete Péter a Mikulás segítője Hollandiában. A mikulás, Szent Miklós nap előestéjén érkezik egy gőzhajón a rabszolgájával, Fekete Péterrel. Ezek a képek jelennek meg az állami felvonulásokon több városban.
Nagy-Britannia
A karácsonyi puding nagyon fontos hagyomány Angliában. Az összetevőket nagyon fontos, hogy az óramutató járásával megegyező irányban keverjék, és csak így teljesül a kívánság. A hagyományos karácsonyi puding szárított gyümölcsből, dióból készül.
Olaszország
A Vatikán nem tudja bizonyítani létezését a Mikulásnak, ezért úgy döntöttek, hogy elmondják a gyerekeknek, hogy egy kedves öreg boszorkány, La Befana hozza nekik a karácsonyi ajándékot. Tehát ahelyett, hogy lelkesen várják a rénszarvas szánon érkező mikulást, a gyerekek álmaiban a banya hozza az ajándékot. A seprűnyélen érkező csúnya, de jó lelkű boszorka Vízkeresztkor érkezik.
Ukrajna
A mesterséges pók és a háló gyakran szerepelnek díszként az Ukrán karácsonyfákon. Ha karácsony reggelén pókháló található, úgy vélik, hogy szerencsét hoz. Egy ukrán népmese azt mondja, hogy élt egy nő, aki nem engedhette meg magának a karácsonyi díszeket a fenyőfán. Egy karácsony reggelén arra ébredt, hogy gyermekei, pókokkal és pókhálókkal díszítették fel a fát. Mikor a reggeli Nap rájuk sütött, a hálók ezüst, és arany színben pompáztak.
Szlovákia
Egyértelműen az egyik legfurcsább hagyomány a világban. Senki ne próbálja ki otthon, ha nem tervezi a nappali átfestését.
A karácsonyi vacsora elején a család vesz egy kanál ételt a menüből és feldobják a mennyezetre. Minél több maradék tapad a plafonra, annál bőségesebb termés lesz a következő évben. Ez egy szórakoztató és egyedi hagyomány számos területen Szlovákiában, de a nőknek annyira nem tetszik, akik a rendetlenség után takaríthatnak.
Spanyolország (Katalónia)
A karácsonyi szezon hivatalosan december 8.-án kezdődik. Egy tipikus karácsonyi hagyomány Spanyolországban, hogy készítenek modellből egy Betlehemi falut, együtt Mária József és a kis Jézussal. A Caganer vagy más néven klozet, mely figuraként belekerül még a betlehemi faluba. A Caganer hagyományosan egy férfit formál meg, aki a nadrágját lehúzva és térdére hajolva egy rakás ürüléket hagy a nyomában. Őt általában a sarokba helyezik, talán azért mert szüksége van a magánéletre. Ezzel a hagyománnyal a műtrágyát szeretnék szimbolizálni, hogy a következő évi termés jó legyen.
Norvégia
A régi időkben az emberek hittek a boszorkányok és a gonosz lelkek eljövetelében. Norvégiában karácsony estéjére minden seprűt a legbiztonságosabb helyre rejtettek, mivel az ősi hiedelem szerint a boszorkányok és a gonosz szellemek kijöttek szenteste és ellopták a seprűket, hogy meglovagolják az eget. Ma, a norvég nők egy része még mindig elrejti a seprűt lefekvés előtt, míg a férfiak gyakran settenkednek ki a házból és vadászpuskával az égbe lőnek, hogy elriasszák a boszorkányokat.
Csehország
A Cseh Köztársaságban egy igen furcsa hagyomány kapott szerepet. Az egyedülálló nők Szenteste napján egy szokatlan szertatás részeseiként cipő feldobásával próbálják megtudni, hogy a következő évben vajon férjhez mennek e. Az ajtónál megállnak és az egyik cipőjüket a váll felett hátradobják. Ha földetérés után a cipő orra az ajtóval szemben van, ez azt jelenti, hogy egy éven belül férjhez mennek.